تبلیغات
فنگ شویی (چیدمان وسایل خانه شما ) - فنگ شویی چیست؟
تاریخ : چهارشنبه 5 مهر 1391 | 03:10 ب.ظ | نویسنده : افسانه نبی

فنگ شویی  به معنای باد و آب است، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمانهای مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت  چی داشته باشد. مهم‌ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگهای مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است. البته امروزه به طور رسمی در چین آن را خرافات می‌دانند.

فنگ شویی در اصل یک فلسفه 5000 ساله چینیه که به هنر چیدمان و جابجایی اشیا تاکید دارد. فنگ شویی یعنی باد و آب...فنگ شویی منبع انرژی است و همانطور که می دانیم در اطراف ما دریایی از انرژی هست و به همین علت باید اشیا را جوری بچینیم که انرژی  براحتی گردش کند...مثلا اگه دقیقا جلوی درب ورودی یک آینه باشد این باعث می شود که انرژی هایی که از درب ورودی داخل می شوند همه منعکس بشه به خارج و این مطلوب نیست.

آیا تا به حال حس كرده اید كه از چیدمان قسمتی از خانه رضایت شما را به خود جلب نمی كند و یا هیچ كجای خانه مطابق میل شما چیده نشده و بعد با خود فكر كرده اید كه باید یكسری تغییرات اساسی در آن ایجاد كنید. فنگ شویی راهها زیادی را در پیش روی شما قرار می دهد. البته ایجاد تغییرات خانگی بر اساس تكنیك فوق، فقط شامل موارد فیزیكی نمی شود و موارد معنوی را نیز در بر می گیرد. در حقیقت شما با استفاده از تكنیك های فنگ شویی معنی خاصی را به هر یك از اسباب و اثاثیه منزل خود می دهید و از این طریق می توانید انرژی مثبتی كه از آنها ساطع می شود را دریافت نمایید. این انرژی مثبت در فنگ شویی با نام "چی" شناخته می شود.

با اتكا به این شیوه به راحتی می توایند انرژی های منفی را از خانه بیرون كرده و جریان های سیال و مثبت را وارد خانه كنید و اجازه دهید "چی" یا همان انرژی مثبت وارد خانه شما شود تا زندگی پربارتر و شادتری را دنبال كنید.

 در فنگ شویی 5 عنصر اصلی وجود دارند كه به واسطه آنها می توان به تعادل دست پیدا كرد. نام، ویژگی، جهت، و رنگ های مرتبط با هر یك به شرح زیر می باشند:

 

 

آتش – نماد اشتیاق و انرژی بالا

جهت: جنوب، شمال شرقی و جنوب غربی

رنگ های مرتبط: قرمز، نارنجی، بنفش، صورتی، زرد پر رنگ

 

زمین – نماد پروردگی، ثبات و پایداری

جهت: مركز خانه

رنگ های مرتبط: بژ، زرد كمرنگ، لیمویی

 

فلز – روشنی، قطعیت، شفافیت و با خود صراحت، دقت، لیاقت، و كفایت را نیز به همراه دارد.

جهت: غرب و شمال

رنگ های مرتبط: طوسی، خاكستری و سفید

 

آب – آسایش، تازگی، آرامش، فراوانی

جهت: شمال و شرق

رنگ: آبی و مشكی

 

چوب – شادابی، زندگی، نشاط و با خود شفا، حیات، رشد، و ثروت را نیز به همراه دارد.

جهت: شرق و جنوب شرق

رنگ های مرتبط: قهوه ای و سبز

 

برای دعوت فنگ شویی به داخل منازل خود به نكات زیر توجه كنند:

 

1- از بین بردن ناهنجاری ها

كلیه اشیائی را كه دوست نداشته و علاقه ای نسبت به آنها ندارید از محیط اطرافتان حذف كنید. این مرحله اجباری است و شبیه نوعی پروسه روان درمانی است چراكه اولین مرحله ایجاد هارمونی و به مثابه آن انرژی "چی" در خانه است.

2- جریان هوا و میزان نور را تنظیم كنید

این دو عنصر برای "چی" خیلی مهم هستند. سعی كنید درب ها و پنجره ها را به طور مكرر باز كنید. برای پاكسازی هوا از دستگاه تهویه و یا گیاهان فنگ شویی استفاده كنید. تا آنجایی كه می توایند نور طبیعی خورشید را به داخل خانه راه دهید و كلیه طیف های رنگی را به اتاق وارد كنید.

3- طرح "با-گوا" خانه خود را بكشید

طرح با – گوا و یا نقشه انرژی فنگ شویی در هر مكانی متفاوت بوده و مخصوص به همانجا می باشد. سعی كنید نمونه "با – گوا" ی خانگی خودتان را طرح ریزی كرده و به تصویر بكشید. به این طریق به راحتی می توانید ارتباط مناطق مختلف منزل خود با زندگی تان را در یابید. به عنوان مثال منطقه جنوب شرقی خانه ارتباط مستقیم با انرژی پول و ثروت دارد.

4- در مورد 5 عنصر اصلی فنگ شویی تحقیق و جهات مرتبط با آنها را پیدا كنید

باید تشخیص دهید كه هر عنصر در كجا به درد شما می خورد. به عنان مثال اگر می خواهید در زندگی به موفقیت و كامروایی بیشتری برسید باید از عنصر چوب و آب در مناطق جنوب شرقی خانه بیشتر بهره بگیرید.

5- عنصر ولادت فنگ شویی خود را پیدا كنید

و با استفاده از آن خانه ای بسازید كه از این عنصر حمایت كند. به عنوان مثال اگر عنصر فنگ شویی شما آتش است، باید نمای آتش فنگ شویی را در خانه به منسه ظهور بگذارید. به این منظور می توانید از رنگ هایی نظیر قرمز، نارنجی، ارغوانی، زرشكی، و زرد در اشكال سه گوش و مثلثی استفاده كنید. شما همچنین نیاز مبرمی به استفاده از عناصر قوی چوبی در زندگی خود دارید چراكه چوب آتش را تغذیه می كند.

6- عدد "كوا" ی خود را پیدا كنید

با این كار می توانید خود را در وضعیت مناسب قرار دهید و به واسطه آن محل دقیق قرار دادن تخت خواب، نهارخوری، و محل كاركردن را پیدا كنید. به عنوان مثال اگر عدد كوای شما 1 باشد در مواجهه با جهات زیر با شادی و خوشی همراه می شوید: جنوب شرقی، شرق، و جنوب.

7- سه گانه خانگی فنگ شویی را بشناسیم

همیشه در منزل خود از نظر ذهنی توجه دقیقی به مثلث سه گانه خانگی فنگ شویی یعنی اتاق خواب، حمام و آشپزخانه داشته باشید.

 امید است با اتكا به این شیوه به راحتی بتوایند انرژی های منفی را از خانه بیرون كرده و جریان های سیال و مثبت را وارد خانه كنید و اجازه دهید "چی" یا همان انرژی مثبت وارد خانه شما شود تا زندگی پربارتر و شادتری را دنبال كنید.

ش

 
طبقه بندی: دانلود فیلم، فنگ شویی،
برچسب ها: انرژی چی، عناصر پنج گانه، خانه زیبا، انرژی مثبت، فنگ شویی، زبان چینی، هنر چیدمان،

mouse code

كد ماوس