تبلیغات
فنگ شویی (چیدمان وسایل خانه شما ) - چرا فنگ شویی
تاریخ : پنجشنبه 27 مهر 1391 | 10:15 ق.ظ | نویسنده : افسانه نبی

 

 

این دانش به دلیل سادگی اجرا و کارکردهای شگفت‌انگیزش تاثیر زیادی بر مردم داشته است، چون با دقت در روش چیدمان اتاق نشیمن، آشپزخانه، حمام و دستشویی و انتخاب لوازم منزل و قرار دادن آن‌ها در مکان مناسبشان در خانه می‌‌توانیم موجب تعادل در نیروهای ناپیدای آنها شده، موقعیت‌های زندگی‌مان را بهبود ببخشیم و در نتیجه فضایی سالم و سرشار از انرژی مثبت را به خانه‌مان هدیه بدهیم. از نظر علم معماری کهن چینی، همه قسمت‌های یک خانه با عناصر چهارگانه یا همان آب، باد، خاک و آتش در ارتباط مستقیم هستند. اتاق نشیمن هم عنصر فلز دارد، عنصری سنگین و بسیار مرتبط با احوال روزانه شما که با وجود ساعت‌های بزرگ دیواری، تلویزیون‌های صفحه بزرگ، وسایل تهویه، رادیاتور شوفاژ، ضبط صوت و دی‌وی‌دی، که در اغلب اتاق‌های نشیمن پیدا می‌‌شوند، سنگین‌تر هم می‌‌شود. چینی‌ها و البته ایرانی‌هایی که جدیدا به این علم قدیمی و جالب علاقه‌مند شده‌اند، برای نجات اتاق نشیمن و قابل تحمل کردن آن پیشنهادات بامزه‌ای دارند، مثلا داشتن ساعتی گرد به رنگ طلایی در اتاق، آن هم رو به روی در برای این که انرژی منفی اتاق را مهار کند،‌یا استفاده از تابلوهای نقاشی مثل نقش‌ ماهی که چینی‌ها معتقدند طول عمر می‌‌آورد یا تصاویر زیبایی غیر آن منظره‌های بی‌‌ریخت غروب که دلسردی می‌‌آورد و تصاویر عجیب ببرهایی که توی کوبلن‌فروشی‌ها می‌‌بینیم و بی‌‌نهایت ترسناک و پر از خشونت هستند.

مهندسین علاقه‌مند به فنگ‌شویی در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن علاوه بر محدود کردن تصاویر، به رنگ‌ها هم می‌‌پردازند، مثلا رنگ قرمز را برای اتاق شما ممنوع می‌‌کنند،‌ چون که روحیه تند و خشن و پرخاشگر که مشخصه رنگ قرمز است، احوال خانواده شما را که در این اتاق امن گرد هم آمده‌اند به هم خواهد ریخت. بعد هم پیشنهاد می‌‌کنند که برای اتاقتان از رنگ‌های مخصوص جنگل مانند سبز و قهوه‌ای و آبی و زرد استفاده کنید و با پارچه خوشرنگ و مبل ساده و نرم و حتی پشتی‌هایی که فضای گرم و خودمانی شبیه کلبه جنگلی ایجاد می‌‌کنند، فضای اتاقتان را کاملا امن و دوست داشتنی کنید. علاوه بر همه این‌ها اگر می‌‌خواهید اتاقی که در آن دور هم جمع می‌‌شوید اتاقی بدون دل‌نگرانی‌های معمول باشد، عکس همه افراد خانواده و همه کسانی که دوست دارید را در قاب‌های کوچک بر در و دیوار آن آویزان کنید، تا همیشه به یادشان باشید. اتاق نشیمن شما جایی است که در آن روزنامه می‌‌خوانید، عصرانه می‌‌خورید، با بقیه افراد خانواده گپ می‌‌زنید، ‌تلویزیون تماشا می‌‌کنید و حتی گاهی چرت می‌‌زنید! آیا این اتاق پر از شادی ارزش ندارد که با روش‌هایی ساده، هرچند غیرمعمول، دوست داشتنی‌تر شود؟ پس اگر یک لحظه، فقط یک لحظه با علوم عجیب شرقی همراه شدید، یعنی فقط علاقه‌مند شدید بدانید (این ویانگ)، یعنی دو عنصر مثبت و منفی متعادل‌کننده انرژی از نظر چینی‌ها، ژاپنی‌ها، هندی‌ها و همه شرقی‌ها در اتاق نشیمن شما به یک اندازه وجود دارد،کافی است که امروز در تنهایی، بدون حضور کسی، در اتاق خلوت کنید، روی صندلی راحتی بنشینید و چشم‌هایتان را ببندید.

اگر ذهنتان به هزار جا رفت، اگر دلشوره داشتید، اگر احساس امنیت و آرامش نداشتید، اگر جریان هوای کاذبی را احساس می‌‌کردید، اگر قالی اتاقتان ناراحت و گل و گیاه گوشه اتاق برایتان غیرقابل تحمل بود، اگر صداهایی در اطراف می‌‌شنیدید و دلتان می‌‌خواست پاهایتان را بالا بگیرید و خودتان را نجات دهید، اگر سرتان مثل یک دیگ که با چکش بر آن بکوبند صدا داد، اگر یاد بدهکاری‌ها، ‌غذاهای مانده توی یخچال، مهمان‌های سرزده، رییس بداخلاق، همسایه‌های دوست نداشتنی، خاله خرس‌های آشنا و همه اتفاقات و جریاناتی که هر روز مثل میخ توی پایتان فرو می‌‌رود افتادید، اگر دلتان نخواست پاهایتان را دراز کنید، چند دقیقه تلویزیون نگاه کنید یا کتاب بخوانید و اگر خنکی کولر و یک دانه زردآلود خوشحالتان نکرد، نترسید!برچسب ها: چرا فنگ شویی، فنگ شویی، نیازما فنگ شویی، انرژی فنگ شویی، اثر فنگ شویی،

mouse code

كد ماوس