تبلیغات
فنگ شویی (چیدمان وسایل خانه شما ) - مربع لوشو
تاریخ : شنبه 22 مهر 1391 | 09:32 ق.ظ | نویسنده : افسانه نبی

 

این مربع ۳ در ۳ باستانی ترین روش فنگ شویی بوده است. به هر خانه این مربع یک عدد تعلق دارد. از هر طرف که این اعداد را جمع می کنیم حاصل ۱۵ می شود. کل خانه یا ساختمان، اتاق، دفتر کار، میز و هر چیزی را می توان براساس مربع لوشو چید تا بهترین نتیجه را بدهد، به این صورت که مکان مورد نظر را نیز به ۹ فضای جداگانه از حوزه های زندگی انسان تقسیم می کنند و به هرکدام از آنها یک عدد از اعداد مربع لوشو را اختصاص می دهند به عنوان مثال:

۱= اهداف کاری شغلی و اعتبار شما از دیدگاه خودتان

۲= ارتباطات از هر نوع به خصوص ارتباط عاطفی، ازدواج، شراکت

۳= روابط خانوادگی و اصالت

۴= خوشبختی و سعادت

۵= سلامتی جسمی

۶= خدا و کسانی که می توانند به شما کمک کنند

۷=کودکان، باروری، خلقت، علایق و اوقات فراغت، هدیه های جالب

۸= دانش و تحصیلات، نوآوری و خلاقیت

۹=شهرت، نام نیک، احترام

 

عناصر

در فلسفه طراحی نظم پنج عنصر چوب، آتش، خاک، آب و فلز معرفی می شوند. این عنصرها نشانگر تغییر هستند و هریک عنصر بعدی را می آفریند، یعنی: آب، چوب را تغذیه می کند.، چوب، سوخت آتش است.، آتش، خاک را (به شکل خاکستر) به وجود می آورد.، فلز از خاک به دست می آید.، فلز می تواند مانند آب جاری شود.

از طرف دیگر، استفاده نادرست از این عنصرها (یکی در میان) خطرناک می شود و چرخه مخربی ایجاد می کنند. زیرا، آب، آتش را خاموش می کند. آتش فلز را ذوب می کند. فلز، چوب را می برد. چوب، خاک را می فرساید. خاک، آب را آلوده می کند. این فرسودگی ها و آلودگی ها و... انرژی منفی در فضا ایجاد می کنند.

در یک حالت دیگر این عناصر یکدیگر را از بین می برند، درواقع آتش چوب را می سوزاند، آب آتش را خاموش می کند و... این چرخه انرژی منفی تولید نمی کند و اگر عنصری بیش از حد وجود داشته باشد با استفاده از این چرخه می توان آن را ضعیف کرده و به تعادل رساند.

● جهت ها

در فنگ شویی باستانی براساس شرایط جوی و محیطی زمین، هریک از عناصر پنج گانه را به یکی از جهات جغرافیایی اختصاص می دادند و این قضیه تا به امروز به قوت خود باقی است. جهت های قطب نما نیز در طراحی داخلی مهم هستند، هر جهت (شمال جنوب شرق غرب شمال شرقی شمال غربی جنوب شرقی جنوب غربی) با یکی از عناصر پنج گانه در ارتباط است و بر هم تاثیر دارند.

اینکه گاهی در خانه از تجمع زیاد مبلمان کلافه می شوید یا فضایی با کنتراست بالای رنگی در دو دیوار به نظرتان در کمال زیبایی، حس خوبی ایجاد نمی کند به این دلیل است که طراحی نظم به دنبال تعادل و آرامش بوده و شما با اینکه بیشتر مواقع به این موضوع اهمیت نمی دهید اما آن را با تمام وجود حس می کنید.


برچسب ها: انرژی کیهانی، مربع لوشو، فنگ شویی با مربع لوشو، مدیتیشن، انرژی چی،

mouse code

كد ماوس